%40 indirimli
Stokta Yok
 - 

Bir Girişimci Yaratmak

Dr. Beyza Toksoy
Fiyat
:
24,00 TL (Kdv Dahil)
İndirimli Fiyat
(Kdv Dahil)
:
14,40 TL
%40indirimli
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Bir ulusun gelişimini yükseltmek ancak o ulusun sahip olduğu girişimci bireylerin sayılarının arttırılmasıyla mümkün olacaktır. Bu anlamda bir bireyde doğuştan gelen ve/ veya sonradan kazanılabilen girişimci kişilik özelliklerini bilmek ve kişinin bu kişilik özelliklerini girişimcilikte kullanabilmesini sağlamak, girişimci sayısını arttırabilmektedir. Girişimci kişilik özelliklerine sahip olmanın ve bu özellikleri girişimci olmaya dönüştürmenin yanında; kişilerin yakın ilişki içerisinde bulundukları bireylere karşı duydukları stratejik güven ve kişileri o bireylerle birlikte iş yapmaya iten ortak değerler bir araya gelince girişimci sayısı daha da artacaktır. Bu kitabın amacı, stratejik güvenin ve ortak değerlerin etkisini ele alarak, kişilerin girişimci kişilik özelliklerinin (içsel kontrol hissi, başarma ihtiyacı, risk alma eğilimi, bağımsızlık arzusu, belirsizliğe karşı tolerans, yenilikçi olma, kendine güven), girişimcilik eğilimlerine olan etkisini belirlemektir. Kişiyi girişimci olmaya yönelten girişimci kişilik özellikleri, bir girişime niyet etme sebepleri, yakın ilişki içinde bulunulan kişilere duyulan stratejik güven olgusu ve kişileri birlikte iş yapmaya sevk eden ortak değerler kavramları incelenmiştir.

  Bu kitap, girişimciliği özendirmek ve desteklemek adına yapıcı çalışmalar oluşturabilir. Girişimciliğe adım atmak isteyen kişilerin, girişimciliğe olan eğilimlerinin artması ve cesaretlendirilmeleri yönünde katkı sağlayabilir.

  Ayrıca işletme, çalışma ekonomisi, yönetim ve organizasyon ve insan kaynakları gibi disiplinlerde, kitaptan elde edilen sonuçlar yararlı olabilir. Bu kitap, iç girişimci ve çalışan girişimci kavramlarından hareketle; her türlü işe alımlarda, ekip çalışmalarında, start-uplarda ve kişilik envanterleri yapılırken; işletmelere ve  yöneticilere  yardımcı olabilecek niteliktedir.

  Dr. Beyza Toksoy

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.