Düz Cam ve Düz Cam Üzerine

Cengiz Ergün
Fiyat
:
680,94 TL(Kdv Dahil)
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kütüphaneler cam üzerine yazılan kitaplarla dolup taşmaktadır. Camın, bulunuşundan bugüne kadar nasıl geliştiğini gösteren bilgiler yazılmaya ve yayımlanmaya devam etmektedir.

  Yıllar içerisinde cam üreten ve cam ana sanayisine destek veren yüzlerce firmayı ziyaret etme ve üretim safhalarında onlarla beraber çalışma imkânım oldu. Buralarda çalışan yönetici ve mühendislerle yaptığım bilgi alışverişi ne- ticesinde; firmaların üretim koşullarını iyileştirecek, zor anlarda onlara yol gösterecek, kendi dillerinde yazılmış gerçek bir üretim rehberinin eksikliğini fark ettim.

  Bu firmalarda bugün daha çok; float cam, temperli cam (kimyasal veya fiziksel), kaplamalı camlar (kimyasal ve fiziksel), ısı cam, rotajlama, lamine cam veya lamine emniyet camı ile son zamanlarda da güneş enerjisini elekt- rik enerjisine dönüştüren Photo Voltaik (PV=güneş enerjisi üretim camları) camlar ve cam baskısı gibi ürünler üretilmektedir. Fakat günümüzde bunlar maalesef akademik olmadığı için, üniversitelerde bu konuda yeterli araştır- ma yapılmaz veya yapıldığında bu bilgiler gizli tutulmakla beraber çeşitli pa- tentlerle korunur.

  Cam firmalarında çalışmaya yeni başlayan üretim elemanları çoğu zaman, uzun süre daha deneyimli bir usta ile birlikte çalıştıktan sonra çalışma maki- nelerinin teknik bilgilerine hâkim olabilmektedir. Konuyu bilen bir danışman aracılığı ile veya malzeme alınan firmaların teknisyenlerinin ve onların ve- recekleri broşürlerin yardımıyla sınırlı olarak teknik bilgilere ulaşma ihtimali de mevcuttur. Böyle bir üretim teknisyeninin yetişmesi ise zaman ister ve maliyeti yüksek olur.

  Bu kitap, yeni başlayan ya da cam üretiminde daha çabuk ve sistematik bir şekilde ilerlemek isteyen, akademiden olan veya olmayan arkadaşlarımı- zın anlayacağı bir şekilde hazırlanmıştır veya bunun için gayret gösterilmiştir.

  Kitap, sonraki basımlarında güncellenebilmesi için her zaman bilgilerinize açıktır ve olumlu/olumsuz geri bildirimleriniz mutlaka dikkate alınacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.