ZAFER CEBECİ, 25 Ekim 1961 tarihinde, Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, beş çocuklu işçi bir ailenin ortanca çocuğu olarak doğdu. Yaşamının büyük kısmını burada sürdürdü. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1980 yılında, genç yaşta iş yaşamına atılarak Dz.K.K.Gölcük Tersane Komutanlığı’nda çalışmaya başladı. 1986 yılında evlendi. İki kızı var. 1998 yılında eşini kanserden dolayı yitirdi.

1989 yılında, Tersane Komutanlığı’ndan kendi isteğimle ayrıldıktan sonra, piyasada pazarlamacılık, bir inşaat firmasında formenlik ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde teknisyenlik yaptı. 2009 yılında emekli oldu. Ardından ticari gemilerde görev alıp gemi adamı olarak çalıştı.

Yazmaya ilk olarak 1993 yılında öyküyle başladı. Yıllardır içinde bulunduğu çevrede sürdürdüğü çalışmalardan biri yerel bir dergide yayımlandı, bir diğeri Kocaeli Üniversitesi’nde kaynak olarak kullanıldı. Düşünsel altyapısını 2000’li yılların başında kurgulamaya başladığı romanında, sanayi yaşamının içinde tekilliği dağılan, olgunlaşmakta güçlük çeken bireyi anlatıyor. “Koza”dan sonraki çalışmalarında yine sanayiyi ve çağımızı ele almayı, geçmişle bağlantılarını irdeleyerek ülkemize ve insanlığa yansımalarını kaleme almayı planlıyor.

Sırala
Görünüm:
24,07 TL
12,04 TL
%50 indirimli
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.